Preskočiť na hlavný obsah

Stránky / Odkazy o paleo strave,ktoré sú plné informácií, recenzií, tipov, inšpirácií a plné vynikajúcich receptov! Ukuchtite si tučné a zdravé jedlo :).

http://varimepaleo.sk/ - zatiaľ jediná Slovenská kvalitná stránka o Paleo strave :), Veľa chutných receptov :)
http://grasa.cz/ - zdroj informácií o paleo strave, tipy, recenzie a tiež málinko o zdravých sladkostiach na víkend :)
http://www.paleolifestyle.cz/ - Inšpiratívne recepty, ľahké a chutné.
http://www.veseleboruvky.cz/ - Nájdete nie len paleo ale aj raw, gaps, vegan recepty
http://blog.paleo-doupe.cz/ - kuchárka a zdroj informácií a kvalitných recenzií kníh 
https://veganpaleo.wordpress.com/ netradičná forma palea...vegánského palea, Inšpirujte sa bezmäsitými receptami
http://green-almonds.weebly.com – recepty z tejto stránky sa mi zdajú tak zaujímavé a polahodia oči! Len nie vždy striktné paleo :)
http://zivakultura.cz/tag/paleo/ - Nájdete nie len paleo ale aj raw, gaps, vegan recepty
http://paleosnadno.cz/ - ľahké, chutné proste mňam :)
http://www.foodfiltr.cz/ veľký zdroj informácii a zaujímavosti pre správneho pažrúta :)
www.zdravajsikrasna.cz - mix všetkého, nie len recepty ale aj čerstvý závan exotiky :)
http://terezabroschova.cz - Terezkin blog je dôkaz toho, že materstvo a paleo strava funguje spolu ruka v ruke.
http://www.fitnessguru.sk/ - mix zdravých receptov, nie len pre Paleo :)
https://rawmania.cz / - mix raw receptov....niečo dobré sa najde pre stravníkov sladkého palea :)

zdroj obrázka: caringnews.com

Komentáre

Zverejnenie komentára

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Prílohy nie len k mäsu.....Nové Inšpirácie

Aké prílohy používať k mäsu, keď sme ryžu a zemiaky vylúčili? Skúsili ste už niekedy bataty a karfiol? Uvariť a rozmačkať s kokosovým mliekom alebo ghee na hladké a chutné pyré? A čo tak zeleninu na pare? Pečenú zeleninu?  Je toľko možnosti, že po takom dlhom čase mi príde ryža a zemiaky ako veľká nuda na tanieri.

1. Pečená koreňová zelenina! 
Skúste nakrájať mrkvu, petržlen, cviklu, kaleráb na malé kúsky.  Pridať celý cesnak, prípadne ešte namixovať maslovú tekvicu navrstviť na plech vystlaný papierom na pečenie. Pokvapkať olivovým olejom nakoreniť a nechať piecť 45min. pri 190 stupňoch? Alebo skúste do zapekanej misky uložiť v štýle ratatouille :)


Pre inšpiráciu:
Pečená zelenina: http://varimepaleo.sk/pecena-korenova-zelenina/
Hranolky: http://varimepaleo.sk/hranolky-sladkych-zemiakov/
Zeler v paradajkovej omáčke: http://varimepaleo.sk/vynikajuci-hazankin-restovany-zeler-so-slaninkou-cibulou-a-paradajkami/

2. Pyré batatové, tekvicové, brokolicové.... Všetky sa pripravujú rovnako. Uvar…

Tip na raňajky I. časť

Viem. Je ťažko začať so stravovaním, ktoré ste si ešte neosvojili. Pravidla viete ale nemáte potuchy ako začať. Prešla som si tým. Zo začiatku som jedla len praženicu a slaninku so zeleninou. A jesť stále to isté dookola? Po 2 týždňoch by ste vajcia už nechceli ani vidieť a Paleu by ste dali zbohom. Budte však vytrvalí. Študujte. Máme veľa publikacií na túto tému. Internet obsahuje veľa informácií. Keď ste aspoň malinko jazykovo zdatný zvládnete ponachádzať rôzne chutné recepty. Alebo stačí inšpirovať sa tu! :)Prinášam Vám tipy - inšpirácie na správne paleo raňajky!

1.Varené vajíčka s Dusenou zeleninou na masle

2. Zelenina (čo záhrada dala :D) s olivovým olejom + pečená tekvica okorenená grilovaním korením, alebo klasicky soľou + čiernym k.; skúste nakoreniť americkými zemiakmi, alebo údenou paprikou
3. Zelenina (čo záhrada dala :D) + Karfiolová omeleta Karfiol si večer predtým predvarte. Ráno si ho popražte na masle a pridajte (už v pohári) rozšľahané vajíčka a polejte ním karfiol. P…

Paleo potraviny, váš nový jedálniček!

Pomer vášho nového jedálnička je:
zelenina 45-50% + tuky 25% + živočíšne bielkoviny 25 % 1. základ tvorí zelenina. Áno Paleo neznamená jesť len mäso. Stretla som sa s označením, že Paleo je mäsová diéta. Nie! Vo svojej podstate je Paleo strava zeleninová. Správny paleožrút konzumuje viac zeleniny ako mäsa. Vysoký podiel zeleniny v našom jedálničku zabezpečí vlákninu, vitamíny, minerály a enzýmy. K nej tiež zaradzujeme hríby a morské riasy. 2. Tuky sú pre naše „prepnutie“ zo sacharidového režimu do tukového podstatne dôležité. Predovšetkým hovorím o živočíšnych a stabilných - rastlinných ako kokosový a olivový olej. So slnečnicovým olejom sa nadobro rozlúčte. Nahraďte ho bravčovou masťou, kokosovým olejom, maslom, olivovým olejom. Obmedzením sacharidov potrebujeme nový zdroj energie. Zvýšenou konzumáciou tukov a obmedzením sacharidov zaručene nepriberiete. Zapamätajte si, že jedno vylučuje druhé.

3. Mäso nie je dominantnou zložkou nášho jedálnička, avšak nijako mu neublíži ;). Tuky z mäs…